Etkinlikler

14Mar 2018

Depremde hasar gören tescilli kültür varlıklarının doğru şekilde onarılmalarını sağlamak amacıyla İstanbul Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile Datça Belediyesi arasında hazırlanan protokol çerçevesinde, davetli olarak gittikleri Reşadiye Mahallesindeki tescilli taş evlerin rölöve ve restorasyon projelerini bedelsiz olarak yapacaklar.   Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ve Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi […]

29Ara 2017

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 2. Sınıf Öğrencileri, “Görsel İletişim Tasarımı Stüdyosu 1” dersi kapsamında Öğr. Gör. Özkan Oral önderliğinde, Grafikerler Meslek Kuruluşu’nun (GMK) düzenlediği 36. Grafik Tasarım Sergisi’ni ziyaret ettiler. 20 Aralık tarihinde gerçekleşen sergi gezisi sayesinde öğrenciler sektörde hayata geçmiş başarılı projeleri yakından inceleme fırsatı elde ettiler.

19Ara 2017

Kadir Has Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğretim üyelerinden Yard. Doç. Dr. Serkan Bayraktaroğlu Malzeme Bilimine Giriş dersi kapsamında İstanbul Medipol Üniversitesi 1. Sınıf Endüstri Ürünleri Tasarımı öğrencilerine yönelik “Bio-Tasarım: Yaşayan Malzemelerle Tasarım” başlıklı bir seminer verdi. 6 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen seminerde öğrenciler sürdürülebilirlik, yeşil tasarım, eko-tasarım ve yaşayan malzemelere ilişkin konularda detaylı bilgi […]

18Ağu 2017

Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hamdi Ergül ve öğrencileri, İzmir’in Menemen İlçesinin Dutlar Köyünde ekolojik barınak yaptı. Yrd. Doç. Dr. Hamdi Ergül ve beraberindeki 18 öğrenci, 12 gün boyunca yaptıkları barınağın çevresinde yeme-içme, barınma ve diğer tüm ihtiyaçlarını doğal yollardan karşıladı. Beslenme için gerekli olan malzemeleri organik […]

22May 2017

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencileri Tasarım Stüdyosu II dersi kapsamında Yard. Doç.Dr Yasemin Soylu ile ziyaret ettikleri Tasarımcı Sedat Öztürk’ün stüdyosunda, Brezilyalı Clay Modelci Lucas Rodrigez ile beraber vites topuzu tasarladılar.

22May 2017

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü 1. Sınıf öğrencileri, Yard. Doç. Dr. Yasemin Soylu’nun yürüttüğü “Malzeme ve Teknoloji” dersi kapsamında Cümle Kapısı Marangozluk Atölyesi’ne ziyaret gerçekleştirdiler.

16Mar 2017

İstanbul Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü 2. Sınıf öğrencileri, Tasarım Stüdyosu II dersi kapsamında; Yrd. Doç. Dr. Yasemin Soylu ile birlikte Hür Sultan Paslanmaz Çelik’i ziyaret etti.

09Mar 2017

İstanbul Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü 2. Sınıf öğrencileri, Tasarım Stüdyosu II dersi kapsamında; Yrd. Doç. Dr. Yasemin Soylu ile birlikte Solmazer Plastik’i ziyaret etti.

02Kas 2016

Medipol Üniversitesi öğrencilerinin 3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında hazırladığı “Var Olmanın Anlamı” sergisinin resmi açılışını Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yaptı.

22Eki 2016

İKSV’nin düzenlediği 3. İstanbul Tasarım Bienali’ne katılan Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyeleri ve öğrencileri, “Biz insan mıyız?” başlığı ile var olmanın anlamını sorguluyor.

12Oca 2016

Medipol Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencileri, Türkiye’nin en büyük doğal taş işleme merkezlerinden Alkan Mermer ve Granit Sanayi A.Ş.’yi ziyaret ederek, taşların tasarım ve işleme süreçlerini yerinde inceledi.

03Haz 2015

Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Türk Müziği Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri, müzik alanında yayınlar yapan Pan Yayıncılık’ı ziyaret ederek kitabevinin müzik kütüphanesini inceledi.